Club & School Results Round-up

Club & School Results Round-up

A round-up of the latest club and school rugby results from across the Province…

Energia All-Ireland League Division 1A:

Ballynahinch 11, Clontarf 10.

Energia All-Ireland League Division 1B:

Old Wesley 9, Malone 12,

City of Armagh 12, Banbridge 5.

Energia All-Ireland League Division 2A:

Nenagh Ormond 8, Queen’s University 24,

Ballymena 16, Rainey OB 16.

Energia All-Ireland League Division 2B:

Dungannon 17, Belfast Harlequins 17.

Energia All-Ireland League Division 2C:

Sundays Well 19, Omagh 7,

City of Derry 10, Midleton 6,

Bangor 15, Enniscorthy 14.

Women’s Energia All-Ireland League Division 1:

Malone 31, Galwegians 17,

Railway Union RFC 50, Cooke 15.

River Rock Towns Cup:

Omagh 2 34, Strabane 3,

Coleraine 16, Rainey OB 2 31,

Banbridge 2 29, Donaghadee 10,

Lurgan 14, City of Armagh 2 17,

Dungannon 2 0, Ballynahinch 2 69,

Ballymoney 45, Larne 12,

Ballymena 2 28, City Of Derry 2 5.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 1:

Instonians 47, C.I.Y.M.S 27,

Grosvenor 15, Enniskillen 31,

Ballyclare 28, Dromore 0,

Cooke 19, Clogher Valley 35,

Portadown 24, Carrickfergus 19.

Deloitte Ulster Rugby Women’s Premiership:

Omagh 0, City Of Derry 27,

Ballynahinch 7, Dungannon 17,

Cavan 10, Queens University 12.

Deloitte Ulster Rugby Women’s Championship/Conference:

Portadown 25, Queens University 2 10,

Carrickfergus 21, Malone 2 0,

Randalstown , Ballyshannon ,

North Down 15, Cooke 2 14.

Regional Premiere:

Enniskillen 3 , Ballymena 4 , Conceded by Ballymena 4

Larne 3 21, Ards 3 43,

Lurgan 2 22, Rainey OB 3 15.

Regional East:

Donaghadee 2 7, Malone 4 5.

Regional North:

City Of Derry 3 46, Strabane 2 10,

Rainey OB 4 33, Ballymoney 4 12

Regional North East:

B.H.S FP 2 31, Academy 3 17,

P.S.N.I 3 , Ballymena 5 , Conceded by Ballymena 5.

Regional South East:

Lisburn 3 , Belfast Harlequins 4 , Conceded by Belfast Harlequins 4

Regional South West:

Monaghan 2 29, Ballyshannon 7.

Ulster Rugby Provinicial Division 1:

Ballynahinch 3 24, Grosvenor 2 8,

Dromore 2 22, Ballyclare 2 7.

Ulster Rugby Provincial Division 2:

Banbridge 3 41, Portadown 2 5,

City of Armagh 3 36, Bangor 2 24.

Ulster Rugby Provincial Division 3:

Belfast Harlequins 3 5, Queens University 3 12,

Ards 2 14, Malone 3 31,

Ballymena 3 22, Ballynahinch 5 36.

Ulster Rugby Provincial Division 4:

Ballyclare 3 17, Limavady 2 5,

Ballyclare 4 31, Instonians 3 19,

Ophir 15, Lisburn 2 29,

Portadown 3 6, Donegal Town 17.

Ulster Rugby Provincial Division 5:

Omagh 4 22, Carrickfergus 3 7, Moved to Omagh RFC

Ballymoney 3 , Clogher Valley 3 , Conceded by Clogher Valley 3

Banbridge 4 32, Dungannon 4 31.

Ulster Carpets U18 North:

Inishowen 21, Limavady 17,

Ballymoney , Coleraine , Conceded by Ballymoney

Rainey OB 7, Ballymena 12.

Ulster Carpets U18 South:

Omagh , Virginia , Conceded by Omagh

Newry 0, City of Armagh 43.

Ulster Carpets U18 Coast:

Instonians , Belfast Metropolitan College , Conceded by Instonians

Ballyclare 12, Banbridge 7,

Cooke , Ards , Conceded by Cooke.

Ulster Carpets U16 North:

Inishowen 0, Limavady 40,

Strabane 34, South Donegal U16 12,

Ballymoney , Coleraine , Conceded by Coleraine.

Ulster Carpets U16 South:

Portadown 29, Clogher Valley 12,

Cavan 11, Dungannon 28,

Monaghan 10, City of Armagh 10,.

Ulster Carpets U16 East:

Ophir 0, Ballynahinch 43.

Ulster Carpets U16 Coast:

Malone 0, Carrickfergus 15.

Ulster Carpets U14 North:

Strabane 31, South Donegal U14 7,

Ballymoney , Coleraine , Conceded by Ballymoney.

Ulster Carpets U14 South:

Monaghan 29, City of Armagh 22.

Ulster Carpets U14 Coast:

Malone 12, Carrickfergus 10.

Danske Bank Schools Bowl:

Our Lady & St Pats 31, Carrickfergus GS 0, Played at Shawsbridge,

Wellington College 39, Antrim Grammar School 0.

Danske Bank 2XV Schools Cup:

Wallace High School 2 XV 12, Royal Belfast Academical Inst 21,

Methodist College 2 45, Down HS 0.

Danske Bank 2XV Schools Trophy:

Dalriada School 2 10, Limavady GS 2 0.

Banbridge Academy 2XV 10, Portadown College 2 17.

Danske Bank 3XV Schools Cup:

Methodist College 3 29, Down HS 5.

Danske Bank Medallion Shield:

Regent House School 11, Omagh Academy 10.

School 1XV Friendly:

Bangor GS 5, Enniskillen Royal GS 21,

Campbell College 5, Clongowes 31,

Ballymena Academy 23, Royal School Armagh 14,

Banbridge Academy 5, Down HS 19,

Portadown College 46, Foyle College 7,

Rainey Endowed School 0, Ballyclare High School 29,

Sullivan Upper School 24, Coleraine Grammar School 7,

Methodist College 22, Blackrock College RFC 19,

Belfast High School 9, Grosvenor GS 12.