Club & School Results Round-Up

Club & School Results Round-Up
Donaghadee vs. Ballymoney. Credit: Kerry-Anne Martin

A round-up of the latest club and school rugby results from across the Province…

Deloitte Junior Cup:

Carrickfergus Women 12, Lisburn Women 0,

Belfast Harlequins Women 19, Dungannon Women 17.

Ulster Rugby Premiership 2XV:

Ballymena 2 12, Omagh 2 14.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 1:

Dromore 57, Grosvenor 12,

Ballyclare 28, Portadown 10.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 2:

Donaghadee 12, Ballymoney 52.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 3:

B.H.S FP 5, Monaghan 26,

Civil Service 36, Virginia 13,

Cavan 19, Strabane 29,

Holywood 10, UU Coleraine 27,

Letterkenny 12, Newry 10.

Regional Premiere:

Ards 3 44, Enniskillen 3 24,

Larne 3 7, Lurgan 2 61,

Rainey OB 3 55, Ballymena 4 19.

Regional East:

Malone 4 22, Grosvenor 3 21.

Regional North:

Ballymoney 4 31, Strabane 2 12,

City Of Derry 3 41, Inishowen 0.

Regional North East:

Ophir 2 , Ballymena 5 , Conceded by Ballymena 5,

Academy 3 10, P.S.N.I 3 39.

Regional South East:

Belfast Harlequins 4 22, Banbridge 5 31.

Regional South West:

Portadown 4 41, Enniskillen 4 20.

Ulster Rugby Provinicial Division 1:

Carrickfergus 2 0, Ballynahinch 3 57,

Ballynahinch 4 29, Ballyclare 2 38.

Ulster Rugby Provincial Division 2:

Enniskillen 2 67, Portadown 2 10,

Instonians 2 10, Ballymoney 2 15,

Omagh 3 10, City of Armagh 3 28.

Ulster Rugby Provincial Division 3:

Ballynahinch 5 13, Ards 2 7,

Ballymena 3 7, C.I.Y.M.S 2 59,

Dungannon 3 43, Randalstown 2 7.

Ulster Rugby Provincial Division 4:

Lisburn 2 25, Ballyclare 3 19,

Instonians 3 60, Ophir 26,

Cooke 2 70, Portadown 3 5.

Ulster Rugby Provincial Division 5:

Bangor 3 , Clogher Valley 3 , Conceded by Clogher Valley 3,

Ballymoney 3 10, Randalstown 3 66,

P.S.N.I 2 48, Dungannon 4 14.

Womens Friendlies:

Cavan Women 22, Longford 10.

Ulster Carpets U18 North:

City Of Derry 21, Limavady 22,

Coleraine 50, Inishowen 12,

Ballymena 60, Randalstown 12.

Ulster Carpets U18 South:

Clogher Valley 15, Virginia 10,

Enniskillen , Portadown , Conceded by Enniskillen,

Newry 33, Cavan 33.

Ulster Carpets U18 Coast:

Belfast Metropolitan College, Ophir, Conceded by Ophir,

Carrickfergus 19, Instonians 24,

Banbridge 36, Donaghadee 0, Being played as a friendly;

Ards 7, Malone 47,

Cooke 3, Ballyclare 43.

Ulster Carpets U16 North:

City Of Derry , Limavady , Conceded by City Of Derry;

Donegal Town 0, Letterkenny 40,

Coleraine , Inishowen , Conceded by Coleraine.

Ulster Carpets U16 South:

Enniskillen 7, Portadown 38,

Monaghan 33, Cavan 0.

Ulster Carpets U16 East:

Ophir 5, Banbridge 45.

Ulster Carpets U16 Coast:

Cooke , Ballyclare , Conceded by Cooke,

Bangor 0, Donaghadee 42.

Ulster Carpets U14 North:

City Of Derry , Limavady , Conceded by City Of Derry.

Ulster Carpets U14 South:

Dungannon 39, Omagh 0,

Clogher Valley 7, Virginia 48.

Ulster Carpets U14 East:

Ophir 0, Banbridge 40.

Ulster Carpets U14 Coast:

Cooke , Ballyclare , Conceded by Cooke

Bangor 40, Donaghadee 5.

School 1XV Friendly:

Campbell College 7, Rockwell College 14,

Royal School Armagh 43, Portadown College 19,

Bangor GS 7, Royal Belfast Academical Inst 45,

Enniskillen Royal GS 43, Belfast Royal Academy 5,

Down HS 29, Grosvenor GS 17,

Sullivan Upper School 38, Friends School 32,

Wallace High School 29, Ballymena Academy 19,

Regent House School 15, Dromore HS 38,

Royal School Armagh 66 CBS Roscommon 7,

Ballyclare High School 21, St Gerards 36.