Club & School Results Round-up

Club & School Results Round-up

A round-up of the latest club and school rugby results from across the Province…

Energia All Ireland Women’s League Division 1:

U.L Bohemian 46, Cooke 10,

Suttonians 41, Malone 21.

Gordon West Cup:

UU Coleraine 5, Newry 17,

Strabane 29, Letterkenny 26,

Virginia 5, Monaghan 20.

Junior Cup:

Randalstown, Belfast Harlequins,Not Played,

Queens University 0, Carrickfergus 62,

Lisburn 19, North Down 8.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 1:

Ballyclare 8, Instonians 19,

Cooke 12, Enniskillen 24,

Carrickfergus 48, C.I.Y.M.S 22,

Clogher Valley 20, Dromore 21.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 2:

Coleraine 13, Randalstown 22,

Ards 33, Larne 8.

Kukri Ulster Rugby Champ/Conf Division 2:

Academy 10, Banbridge 2 10,

Omagh 2 24, Limavady 32,

Ballymena 2 43, Lisburn 0.

Ulster Rugby Provinicial Division 1:

Belfast Harlequins 2 10, Grosvenor 2 0,

Queens University 2 38, Ballyclare 2 7,

Ballynahinch 3 52, Carrickfergus 2 10,

Ballynahinch 4 14, Dungannon 2 7.

Ulster Rugby Provincial Division 2:

Bangor 2 39, City of Armagh 3 5,

City Of Derry 2 20, Ballymoney 2 5,

Instonians 2 0, Clogher Valley 2 47.

Ulster Rugby Provincial Division 3:

Malone 3 31, Randalstown 2 14,

Ballymena 3 38, Belfast Harlequins 3 18,

Dungannon 3 , Ards 2 , Conceded by Ards 2.

Ulster Rugby Provincial Division 4:

Ophir 12, Limavady 2 19,

Donegal Town 22, Cooke 2 43.

Ulster Rugby Provincial Division 5:

Carrickfergus 3 12, P.S.N.I 2 36,

Randalstown 3 29, Omagh 4 14,

Banbridge 4 19, Bangor 3 5.

Ulster Rugby Regional North East:

Larne 3 24, Coleraine 3 24,

UU Coleraine 2 , Rainey OB 4 , Conceded by UU Coleraine 2,

Ulster Rugby Regional East 1:

Lisburn 3 , Ophir 2 , Conceded by Ophir 2;

P.S.N.I 3 12, Carrickfergus 4 43.

Ulster Rugby Regional East 2:

C.I.Y.M.S 3 55, Holywood 2 0.

Ulster Rugby Regional West:

Enniskillen 3 , Donegal Town 2 , Conceded by Donegal Town 2,

Rainey OB 3 57, Inishowen 5.

Ulster Rugby Regional South:

Newry 2 0, Banbridge 5 3,

Monaghan 2 3, Dromore 3 10.

Ulster Carpets U18 North:

Randalstown 5, Coleraine 32.

Ulster Carpets U18 South:

Clogher Valley , Newry , Conceded by Newry,

Omagh 31, Enniskillen 17.

Ulster Carpets U18 Coast:

Donaghadee , Carrickfergus , Conceded by Donaghadee;

Belfast Metropolitan College 43, Cooke 0.

Ulster Carpets U16 North:

Ballymoney 0, Ballymena 29.

Ulster Carpets U16 South:

Clogher Valley 14, Monaghan 33,

Omagh 10, Enniskillen 29.

Ulster Carpets U16 East:

Lisburn/Larne 0, Ophir 48,

Banbridge 13, Ballynahinch 14,

Rainey OB 50, Newry 14.

Ulster Carpets U14 North:

Ballymoney 0, Ballymena 40,

Strabane 0, Coleraine 40.

Ulster Carpets U14 East:

Rainey OB 10, Newry 19.

Danske Bank 2XV Schools Cup:

Banbridge Academy 0, Larne GS 15,

Limavady GS 2 27, Lurgan College 2 7.

U14 High Schools Trophy:

Omagh HS 7, Fivemiletown College 50,

Ballymoney HS 19, Sperrin Int College 14.

School 1XV Friendly:

Lurgan College 43, Foyle College 14,

Royal Belfast Academical Inst 18, Campbell College 10,

Enniskillen Royal GS 0, Sullivan Upper School 31,

Friends School 61, Banbridge Academy 5,

Belfast Royal Academy 46, Dalriada School 12,

Ballyclare High School 8, Bangor GS 14,

Dromore HS 5, Royal School Dungannon 24,

Down HS 15, Portadown College 7,

Larne GS 10, Grosvenor GS 26,

Rainey Endowed School 5, Ballymena Academy 7,

Methodist College 0, Sullivan Upper School 3.