Club & School Results Round-Up

Club & School Results Round-Up
Credit: Belfast Harlequins / Stephen Reid

A round-up of the latest club and school rugby results from across the Province… 

Energia All Ireland League Division 1A:

Garryowen 25, Ballynahinch 5.

Energia All Ireland League Division 1B:

Naas 27, Malone 38,

Navan 0, City of Armagh 19,

Banbridge 34, Shannon 14.

Energia All Ireland League Division 2A:

Ballymena 24, U.L. Bohemian 21,

Queen’s University 15, Cashel RFC 17,

Rainey OB 27, Dolphin 9.

Energia All Ireland League Division 2B:

Greystones 14, Belfast Harlequins 8,

Sligo 14, Dungannon 10.

Energia All Ireland League Division 2C:

Bruff 17, Bangor 9,

Omagh 7, Enniscorthy 27,

Sundays Well 27, City of Derry 13.

Forster Cup:

Banbridge 4 13, Academy 2 13,

Carrickfergus 3 24, Dungannon 4 29,

Randalstown 3 14, Cooke 2 29,

Omagh 4 7, Clogher Valley 3 45,

Portadown 3 5, P.S.N.I 2 50,

Ophir 19, Ballymoney 3 29,

Instonians 3 57, Limavady 2 49,

Ballyclare 4 , Donegal Town , Conceded by Donegal Town,

Bangor 3 22, Ballyclare 3 25,

Lisburn 2 17, Larne 2 74.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 1:

C.I.Y.M.S 15, Cooke 18,

Enniskillen 0, Ballyclare 5.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 2:

Ballymoney 35, Lisburn 17,

Limavady 38, Coleraine 0,

Randalstown 27, Academy 32,

Lurgan 8, Donaghadee 6.

Kukri Ulster Rugby Championship Division 3:

Cavan 13, Letterkenny 17,

Civil Service 16, Newry 27,

B.H.S FP 3, UU Coleraine 15,

P.S.N.I 27, Strabane 10,

Monaghan 18, Virginia 10.

Kukri Ulster Rugby Champ/Conf Division 1:

City of Armagh 2 31, Dromore 21, ;

Kukri Ulster Rugby Champ/Conf Division 2:

Ards 31, Ballymena 2 25,

Larne 21, Omagh 2 14,

Banbridge 2 40, Malone 2 14.

Ulster Rugby Provinicial Division 1:

Carrickfergus 2 12, Grosvenor 2 24,

Dromore 2 10, Ballynahinch 3 26,

Queens University 2 19, Rainey OB 2 24.

Ulster Rugby Provincial Division 2:

Portadown 2 24, Banbridge 3 34.

Ulster Rugby Provincial Division 3:

Queens University 3 43, C.I.Y.M.S 2 12,

Coleraine 2 , Ballynahinch 5 , Conceded by Coleraine 2,

Ards 2 15, Belfast Harlequins 3 7,

Dungannon 3 , Ballymena 3 , Conceded by Ballymena 3.

Ulster Rugby Regional North East:

Rainey OB 4 20, Larne 3 7,

Ballymena 5 , B.H.S FP 2 , Conceded by B.H.S FP 2.

Ulster Rugby Regional East 2:

Donaghadee 2 13, Malone 4 17.

Ulster Rugby Regional South:

Ballynahinch 6 29, Monaghan 2 6,

Lurgan 2 51, Dromore 3 31.

Friendlies:

UU 7, QUB 19, Freshers 15 a side

Banbridge Barbarians 19, Malone Tornadoes 27,

B.H.S FP 2 0, Enniskillen 50, U23.

Ulster Carpets U18 North:

Ballymoney, Limavady , Conceded by Ballymoney;

City Of Derry 29, Inishowen 5.

Ulster Carpets U18 South:

Cavan 12, Virginia 43,

Omagh 0, Clogher Valley 36,

Newry , Enniskillen , Conceded by Enniskillen,

City of Armagh , Dungannon , Conceded by Dungannon.

Ulster Carpets U18 Coast:

Malone 26, Instonians 0,

Cooke 7, Carrickfergus 41,

Ards 12, Banbridge 30.

Ulster Carpets U16 North:

Ballymena , Coleraine , Conceded by Coleraine.

Ulster Carpets U16 South:

City of Armagh , Dungannon , Conceded by Dungannon,

Cavan 17, Virginia 21.

Ulster Carpets U14 South:

Omagh 0, Clogher Valley 43,

Monaghan 41, Enniskillen 0,

City of Armagh , Dungannon , Conceded by Dungannon,

Cavan 7, Virginia 40.

Ulster Carpets U14 East:

Rainey OB , Lisburn/Larne , Conceded by Lisburn/Larne.

Ulster Carpets U14 Coast:

Donaghadee 38, Bangor 12,

Cooke , Carrickfergus , Conceded by Cooke.

School 1XV Friendly:

Wallace High School 36, Enniskillen Royal GS 35,

Cambridge House GS 34, Rainey Endowed School 21,

Regent House School 22, Banbridge Academy 14.