Club results round-up

Club results round-up

A round-up of the latest club and school rugby results from across the Province…

Gordon West Cup Final:
Donaghadee 18 Monaghan 24

Crawford Plate Final:
Dromore 2nds 16 Enniskillen 2nds 25

Forster Cup Final:
Academy 2nds 3 Ballyclare 4ths 18

Forster Plate Final:
Ballyclare 3rds 18 Instonians 3rds 19

McCambley Cup Final:
Ballymoney 4ths 11 Dromore 3rds 8

Butler Shield Final:
Ballymena 5ths 0 City Of Derry 3rds 41

Women’s Junior Shield Final:
Cooke 2nds 5 Queen’s University 47

Rejenerate Cup Final:
Carrickfergus 5 Dungannon 12

Rejenerate Shield Final:
Belfast Harlequins 54 North Down 5

Ulster Rugby Premiership 2XV League:
Banbridge 2nds 10 Malone 2nds 36
Omagh 2nds 34 Ballymena 2nds 12
City of Armagh 2nds 66 Ballynahinch 2nds 0

Championship 1 & 2 Play off:
CIYMS 27 Academy 10

Ulster Rugby Women’s Championship Division 1:
Ballynahinch 10 Malone 56

Kukri Ulster Rugby Championship Div 3:
PSNI 69 Civil Service 28
BHSFP 40 Ophir 10
Strabane 17 Holywood 12

Ulster Rugby Provincial League Division 1:
Rainey OB 2nds 40 Ballynahinch 4ths 37
Grosvenor 2nds 52 Dungannon 2nds 5

Ulster Rugby Provincial League Division 2:
Ballymoney 2nds 61 City of Armagh 3rds 19
Carrickfergus 2nds 47 Omagh 3rds 24

Ulster Rugby Provincial League Division 3:
Randalstown 2nds 12 City Of Derry 2nds 36
Belfast Harlequins 3rds 14 CIYMS 2nds 55

Ulster Rugby Provincial League Division 4:
Donegal Town 29 Queen’s University 3rds 24

Ulster Rugby Provincial League Division 6:
Dungannon 4ths 24 Clogher Valley 3rds 12

Regional Premier:
Lisburn 3rds 12 Grosvenor 3rds 45

Game On Regional West:
Strabane 2nds 0 Cookstown 0

Game On Regional North:
Carrickfergus 4ths 12 Rainey OB 3rds 56

U14 High Schools’ Plate:
Clounagh Junior HS 7 Bangor Academy 17

Ulster Carpets U18 Cup/Plate:
Banbridge 15 Ballymena 22
Rainey OB 15 Belfast Met 33

Ulster Carpets U18 Bowl:
Ballyclare 12 Instonians 21

Ulster Carpets U16 Cup/Plate:
Letterkenny 0 City of Armagh 12

Ulster Carpets U16 Bowl/Shield:
Limavady 29 Cooke 14
Clogher Valley 21 Instonians 38

Ulster Carpets U16 Shield:
Randalstown 0 Dungannon 36

Ulster Carpets U14 Shield:
Clogher Valley 10 Enniskillen 7

Ulster Carpets U14 Cup:
Virginia 19 Banbridge 19

Ulster Carpets U14 Plate:
Bangor 34 Omagh 5

Ulster Carpets U14 Bowl:
Cooke 5 Strabane 47
Ballymoney 10 Dungannon 24

U16 High Schools’ Plate:
Carrickfergus Academy 7 Dunclug College 17