Club & School Results Round-Up

Club & School Results Round-Up

Results from the past week of club and schools rugby action…

First Trust Senior Cup Semi-Finals:
City of Armagh 31, Rainey OB 15,
Ballymena 22, Ballynahinch 20, ;

Millar McCall Wylie Junior Cup Final:
Ballynahinch 2 19, Dromore 22,

River Rock Towns Cup:
Rainey OB 2 7, City of Armagh 2 56, ;
Banbridge 2 39, Lurgan 24, ;
Dungannon 2 29, Bangor 2 20, ;
Omagh 2 10, Limavady 11, ;
City Of Derry 2 16, Ballymena 2 26, ;
Randalstown 22, Ards 0, ;
Lisburn 3, Ballynahinch 2 33, ;

Kukri Ulster Rugby Championship Div 1:
Cooke 28, Portadown 59, ;
Ballyclare 31, Enniskillen 5, ;
Coleraine 12, Instonians 41, ;

Ulster Rugby Provincial League Div 1:
Ballyclare 2 71, Portadown 2 15, ;
Belfast Harlequins 2 24, Grosvenor 2 39, ;

Ulster Rugby Provincial League Div 2:
City of Armagh 3 23, Ballymoney 2 26, ;
Clogher Valley 2 17, Dromore 2 26, ;
Coleraine 2 22, Instonians 2 38, ;
Malone 3 12, Carrickfergus 2 35, ;

Ulster Rugby Provincial League Div 3:
Ballymena 3 21, Belfast Harlequins 3 24, ;
Dungannon 3 18, Ballynahinch 5 15, ;

Ulster Rugby Provincial League Div 4:
Ards 2 17, Cooke 2 14, ;
Queens University 3 69, Limavady 2 12, ;
Larne 2 29, Lisburn 2 5, ;

Ulster Rugby Provincial League Div 5:
Ballyclare 4 3, Academy 2 9, ;
Ballynahinch 6 35, Banbridge 4 28, ;
Malone 4 27, Ballymoney 3 17, ;

Ulster Rugby Provincial League Div 6:
Donaghadee 2 25, Dungannon 4 19, ;
Randalstown 3 21, Newry 2 17, ;
Carrickfergus 3 47, Omagh 4 5, ;
Lurgan 2 17, C.I.Y.M.S 3 22, ;

Regional Premier:
B.H.S FP 2 3, Enniskillen 3 29, ;

Game On Regional West:
Strabane 2 20, City Of Derry 3 20, ;

Game On Regional East:
Holywood 2 5, Ards 3 30, ;
P.S.N.I 3 7, Civil Service 2 27, ;

Game On Regional South:
Ballynahinch 7 41, Banbridge 5 0, ;

Game On Regional North:
Academy 3 10, Larne 3 18, ;

Ulster Rugby Regional West:
Ballyshannon 19, Donegal Town 2 46, ;

20s:
Ballymena 45, Limavady 44, ;

Womens Junior Cup:
Malone Womens 2 10, Queens University Women 27, ;
Cavan Women 44, Carrickfergus Women 0, ;
Dungannon Womens 0, City Of Derry Women 43, ;
Cooke Womens 2 29, Belfast Harlequins Women 12, ;

Ulster Carpets U18 North:
City Of Derry , Finn Valley , Conceded by Finn Valley;
Ballymena 52, Letterkenny 12, ;

Ulster Carpets U18 South:
City of Armagh 22, Enniskillen 3, ;

Ulster Carpets U18 East:
Ballyclare 32, Banbridge 5, ;

Ulster Carpets U16 North:
City Of Derry , Letterkenny 2 , Conceded by Letterkenny 2;
Inishowen 8, Rainey OB 37, ;
Ballymena 0, Letterkenny 25, ;
Ballymoney , Coleraine , Conceded by Ballymoney;

Ulster Carpets U16 South:
City of Armagh 50, Enniskillen 7, ;
Cavan 36, Clogher Valley 14, ;
Virginia 31, Portadown 29, ;

Ulster Carpets U16 East:
Ballynahinch 45, Carrickfergus 0, ;

Ulster Carpets U16 Coast:
Larne 26, Cooke 45, ;
Donaghadee 22, Ards 19, ;

Ulster Carpets U14 North:
Donegal/Ballyshannon 36, Limavady 40, ;
Ballymoney 34, Coleraine 5, ;
Ballymena 44, Letterkenny 5, ;

Ulster Carpets U14 South:
Dungannon 45, Omagh 5, ;
City of Armagh 52, Enniskillen 0, ;

Ulster Carpets U14 East:
Ballynahinch , Carrickfergus , Conceded by Ballynahinch;
Ballyclare/Larne 0, Banbridge 52, ;

Ulster Carpets U14 Coast:
Bangor , Cooke , Conceded by Cooke;
Donaghadee 34, Ards 12, ;
Banbridge 17, Ophir 40, ;
Newry 26, Lisburn 36, ;

School Friendly 1XV:
Wallace High School 22, St Marys College 22, ;
Ballyclare High School 41, Rainey Endowed School 19, ;
Grosvenor GS 26, Belfast High School 20, ;
Campbell College 18,Rockwell 10, ;
Royal School Armagh 14, Ballymena Academy 6, ;
Coleraine Grammar School 17, Sullivan Upper School 14, ;

School Medallion A:
Royal Belfast Academical Inst 21, Dromore HS 8, ;